پترا

Petra Roasting Co.
پترا همگام با موج جهانی قهوه در استانبول

استانبول در حال شکوفایی قهوه اسپشیالتی است. و یکی از مکان‌هایی که پیشتاز این مسئولیت است، پترا – Petra Roasting Co. است. در محل آپارتمان سلنیوم – Selenium، بلوار باربادوس، در Gayrettepe، که در گالری و مغازه‌ی Muse Collective واقع است. فضا، به تنهایی زیبایی خودش را دارد. در حالی که از نوشیدن قهوه‌ی تازه رُست خود لذت می‌برید، می‌توانید شگفت‌زده و سرگردان از اشیا جالب باشید، می‌توان به یک مرسدس بنز آنتیک و یک قایق بادبانی اشاره کرد، که در میان بسیاری از اشیا هنری، که اغلب برای فروش هستند.

کان برگسن

کان برگسن – Kaan Bergsen در حدود یک سال پیش، پترا را افتتاح کرد. (این مقاله در سال ۲۰۱۵ منتشر شده است.) اگرچه پیشینه‌ی او در زمینه‌ی قهوه از زمانی آغاز شد که پس از دانشگاه، در نیویورک زندگی می‌کرد. بر اساس گفته برگسن، انجام کاری در زمینه‌ی غذا و نوشیدنی، به زمانی برمی‌گردد که در نزدیکی خانه‌اش در بروکلین کوکتیل می‌نوشید. اگرچه بوی نوشیدنی به خودی خود حیرت برانگیز بود، که طعم آن کاملا متفاوت بود، اما هم‌چنان دلپذیر بود. او درگیر این تجربه بود و آن متصدی بار هنوز هم از دوستان صمیمی اوست. قهوه اسپشیالتی به تازگی در نیویورک صدا کرده بود و برگسن، دوست داشت بداند که آیا او هم می‌تواند به تجربه‌ای مشابه در قهوه دست یابد.

کان برگسن

برگسن برای مدتی در Stumptown Coffee، و پس از آن در Toby’s Estate، به عنوان کنترل کیفی و مدیر فروش، مشغول به کار شد. در Toby’s بود که غالب آموزش خودش را در رُست بدست آورد. در حین کار در Toby’s متوجه شد که فقط موضوع، رُست قهوه نیست، که نگه‌داری کیفیت قهوه در میان خریداران قهوه و کسانی که آن را دم می‌کنند، با آموزش و حمایت از آنها هم کمک می‌کند تا یک قهوه‌ی عالی داشته باشیم.

پس از بازگشت به ترکیه، برگسن تصمیم گرفت که کسب و کار خودش را با تمرکز بر رُست قهوه و پخش آن، آغاز کند. آرمان او از ابتدا، ساختن منبع و رُست قهوه برای خریدارانش بود، تا با حمایت از آنها بتواند بهترین قهوه را به دست مردم برساند. او اشاره می‌کند که «ما نمیخواهیم در کسب و کار کافه باشیم – تمرکز ما بر رُست قهوه است.» که همین توضیح می‌دهد که چرا مغازه‌ی پترا ، اساسا یک ابزار تولید است، با تنها دو میز طولانی برای نشستن.

معرفی بیشتر پترا

برگسن می‌گوید، اشتیاق و برنامه‌اش، آغاز حمل قهوه با شبکه‌ای در حال گسترش از هتل‌ها، رستوران‌ها و مشتریان کافه است. دستاورد تجربه‌ی رُست او، قهرمانی مسابقات رُست انجمن قهوه تخصصی اروپا – SCAE Roasting Challenge در ترکیه، و مقام چهارم مسابقات قهرمانی رُست جهان – World Coffee Roasting Championship در ریمینی ایتالیا، سال ۲۰۱۴ است.

پترا

در مغازه‌ی پترا، اسپرسو را با دستگاه La Marzocco – Strada – اولین در استانبول – تهیه می‌کنند، در حالی که برای قهوه‌ی فیلتری از کمکس و V60 Hario استفاده می‌کنند. از آنجا که تاکید در اینجا، رُست و امتحان قهوه است، تمرکز آنها بر تمیزی و وضوح قهوه‌ دم شده‌ی نهایی است. برای آسیاب قهوه از Mahlkönig EK43، برای قهوه‌های فیلتری و Anfim برای اسپرسو استفاده می‌کنند. چرا که آنها توزیع کننده‌ی رسمی Anfim، Chemex، ‌Baratza و Keep Cup در استانبول هم هستند.

رُستر پترا

رُست قهوه با Probat دوازده کیلویی با انجام می‌شود و یک رُستر یک کیلویی برای رُست نمونه. برگسن می‌گوید که قهوه‌ مورد علاقه‌اش از اتیوپی است. «شما می‌توانید یک طعم کاملا متفاوت از یک ناحیه در اتیوپی از یک مزرعه به مزرعه‌ی دیگر داشته باشید، و گوناگونی آنقدر غنی است که خیلی چیز برای تجربه کردن دارد.

فرای رُست قهوه ، پترا درباره‌ی آموزش قهوه به مردم است. چه مشتری عمده و چه کسی که به قهوه اشتیاق دارد و می‌خواهد قهوه بهتری دم کند. آنها به تازگی ورک‌شاپی در بوتیک Selfestate درباره‌ی قهوه دمی برای علاقه‌مندانی که مشتاقند از تجربه‌ی قهوه در خانه، لذت ببرند، داشته‌اند. و آنها به دنبال برگزاری ایونت‌های مشابهی در این زمینه‌اند.

پترا

با گسترش برنامه‌های بزرگ، مانند حساسیت بین‌المللی قهوه، تولید قابل توجه، و فضای کافه، پترا در حال کمک به نسل جدیدی از قهوه در استانبول است. نشستن بر روی صندلی‌های پترا ، یا پشت کانتر و گپ زدن با رُستر پترا ، قطعا باید یکی از برنامه‌های شما در سفر به استانبول باشد.

این مقاله در سال ۲۰۱۵ توسط sprudge.com منتشر شده است، ارجاعات زمانی و اتفاقات ذکر شده، مربوط به همان سال است.

ترجمه شده از سایت Sprudge.com

عکاسی و متن از Gökçe Yildirim

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.