تهیه قهوه – قسمت دوم

تهیه قهوه

تهیه قهوه یعنی یه دنیا حرف. بعد از همه‌ی این اتفاقات، بعد از ورود دنیای قهوه‌ جهان به موج سوم – و من میگم دنیایی از طعم‌ها، مزه‌ها و عطرهای شگفت‌انگیز. حالا مهم اینه که شما چی دوست دارین. دلتون میخواد قهوه‌تون شکلاتی، دودی یا فندقی باشه یا بتونید عطر پرتقال و لیمو رو توش احساس کنید، یا بخواید حتی گل‌های مختلف رو زو زبونتون احساس کنید، یا علاقه دارید به شیرینی نیشکر یا زردآلو که قهوه‌تون رو متمایز کنه. چرا که قهوه، یه دنیا از طعم‌هاست. مثل طعم‌های مختلف سیب. از سیب سبز تا گلاب و سرخ و زرد، همه‌ی اینا سیب هستن اما آیا یه حس مشابه دارن؟ پس برای تهیه قهوه نیاز دارین که پتانسیل‌های مختلف رو بشناسین.

روش مناسب برای تهیه قهوه

بعد از انتخاب قهوه به روشی می‌رسیم که بتونه به بهترین شکل و مناسب با سلیقه‌ی شما قهوه رو دم کنه. تهیه قهوه به روش جزوه یا ایبریک، همون چیزی که به اسم قهوه ترک شناخته می‌شه، یک روش سنتیه که در دنیای قهوه اسپشیالتی، به طور دقیق‌تر و با دانش بیشتر نسبت به روش قدیمی‌اش به شما یه قهوه‌ با غلظت بالاتر، عطر و طعم بیشتری میده. تا کمکس، که یه قهوه شفاف و عطر و رایحه‌ی ملایم میده که یکی از روش‌های مورد علاقه‌ی خودمه. معمولا تجهیزات دم کردن قهوه قیمت‌های مناسبی دارن و میتونین بهترین انتخاب رو داشته باشید. جوری که یه کیفیت ایده‌آل رو داشته باشید.

تازگی قهوه

یکی از اون مطلب‌هایی که در تهیه قهوه به شدت تاثیرگذاره، تازگی قهوه است. ما در زمینه قهوه‌ اسپشیالتی – که تمرکز ما هم هست، به شما تاریخ رُست تا یک ماه رو پیشنهاد می‌کنیم. این تاریخ بسته به روش نگه‌داری – منظورمون تو فریزر نیست اصلا – و نوع دانه متغیره اما پیشنهاد ما همین حدوده. نکته‌ی مهم دیگه اینه که قهوه رو به صورت دانه تهیه کنید. قهوه آسیاب‌شده تا مدت کوتاهی تقریبا یک ربع، بخش زیادی از عطر و طعم خودش رو از دست میده، دیگه راجع به قهوه‌های آسیاب شده که تو بسته‌بندی‌ها به فروش میرسن چیزی نگیم. یه آسیاب دستی با قیمت خیلی مناسب نیاز شما رو برای دم‌ کردن قهوه برطرف میکنه و می‌تونید عطر و طعم لذت‌بخشی رو تجربه کنید. قهوه رو در بسته‌بندی خودش نگه‌داری کنید تا از ورود هوا داخلش تا جایی که امکان داره جلوگیری بشه و در برابر گرما و رطوبت ازش محافظت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.