روتین روزانه‌ی یک باریستای اسپشیالیتی

به عنوان یک باریستای اسپشیالیتی ، این امتیاز را داریم که با زیباترین قهوه‌ی جهان کار کنیم. و زیبایی دیگر این قهوه این است که هیچ‌کدامشان شبیه دیگری نیست. چگونه بهترین کیفیت را از هر قهوه استخراج می‌کنیم؟ با صبر، تجربه و آزمودن بسیار.

باریستای اسپشیالیتی

ما، به عنوان باریستاهای اسپشیالیتی، با سینگل اوریجین‌ها ( Single Origins ) و قهوه‌های ترکیبی ( Blends ) کار می‌کنیم. ما قهوه‌های از نژاد‌های مختلف را در روش‌های متفاوت دم می‌کنیم – AeroPress، Pourovers و Syphon. و در نتیجه، متغیرها و پارامترها دائما تغییر می‌کنند. پیدا کردن بهترین رسپی برای هر قهوه یک چالش هیجان‌انگیز است – و وقتی هم‌چنان به این بازی ادامه می‌دهیم، تجربه می‌کنیم و با یک ذهن باز فکر می‌کنیم، ما حتی قهوه‌ی بهتری هم تولید می‌کنیم. ( فقط مطمئن باش که تو تجربه را می‌نوشی، نه مشتریانت )

یک باریستای اسپشیالیتی متعهد است !

ما، به عنوان باریستاهای اسپشیالیتی، نیاز داریم که به قهوه تعهد داشته باشیم و خیلی مهم‌تر از آن باید نسبت به مشتریانمان متعهد باشیم. و نه تنها باید هر روز به آن متعهد باشیم، که در هر نوشیدنمان باید این تعهد وجود داشته باشد. چرا که در نهایت دلیل اینکه برای مشتریانمان وقت می‌گذاریم همین است. همین اشتیاق است که بین یک باریستا و یک علاقه‌مند به قهوه ( Coffee Lover ) تفاوت ایجاد می‌کند. بیش از این، پیشرفت ما در ارائه‌ی خدماتی است که ما دست به دست منتقلش می‌کنیم.

همه‌ی ما می‌خواهیم بهترین باریستایی باشیم که در توانمان وجود دارد. و این یعنی وقف طولانی‌مدتمان برای آموزش قهوه، تمرین مهارت‌هایمان و بیشتر. یعنی همه‌چیزمان را روز برایش بگذاریم. بیایید آماده باشیم، بیایید از تجهیزاتمان نگه‌داری کنیم و بیایید برای تعهدمان به سرو خوش‌طعم‌ترین قهوه‌ی ممکن به مشتریانمان، تمام دقت و وسواسمان را به کار بگیریم.

Written by S. Aupiais with input from Arno Q Els. Feature photo credit: Green Door via Andy Anderson

Preparation, preparation, preparation. Credit: saiv_chow via Andy Anderson